Dalmaatsia jaspis * Punane jaspis * Püriit

Tootekood: I19 Ühik: tk Laoseis:0

Naiselikkus, mängulisus, elurõõm, turvatunne, kaitse, toetus, isiklik vägi, positiivsus.

Jaspis aitab Sul püsida ühenduses ja kontaktis Emakese Maaga. Ta on maandav, hoidev, rahustav ja toetav kristall, mis aitab Sul muuhulgas ka paremini mõista maailma energeetilist ja füüsilist ülesehitust. 

Punane jaspis on tugeva Ürgemaduse energia kandja, mistõttu kasutatakse teda sageli tervendamisel. 
Punane jaspis on hea menstruaalvaevuste leevendaja ning abiline sünnitusel (antiikaja arstide arvates aitas peatada sünnitusel tekkivat verejooksu).
Seda kristalli on peetud ka noorte naiste kristalliks, kes soovivad rõhutada oma naiselikke võlusid ning graatsiat. Veelgi enam - punast jaspist peetakse ka seksuaalsust suurendavaks ning tasakaalustavaks kristalliks.
Punane jaspis on muuhulgas ka väga hea kaitsekivi ning seetõttu leiab ta laialdast kasutust kaitsemaagias. Nimelt peaks just punane jaspis kinni püüdma kogu kandja suunas saadetud negatiivse energia ning seejärel selle algallikale tagasi saatma.

Kaitsvate omaduste tõttu soovitatakse punast jaspist lähedal hoida ka nakkus- ning kopsuhaiguste korral.

Dalmaatsia jaspis aitab Sul maha lammutada blokeeringud ja barjäärid, mille Sa enda kaitseks aastate jooksul ehitanud oled. Samuti aitab dalmaatsia jaspis Sul lahti lasta kogunenud vihast ja vajadusest kätte maksta. Ta paneb Su ümber hindama kõik olukorrad, milles oled võtnud ohvrirolli ning aitab andestada neile, kes on Sulle kunagi liiga teinud. Selle kristalli vibratsioonid aitavad Sul näha suuremat pilti, lasta vabaks kõik Sind mitte teenivad emotsioonid ning õppida taas usaldama. Sel moel aitab dalmaatsia jaspis Sul elus edasi liikuda ning muuhulgas jõuda lähemale ka oma tõelisele elueesmärgile.
Dalmaatsia jaspise energia on lapsemeelne, rõõmus ja mänguline. Just seda kõike toob ka oma kandja ellu. Ta tuletab meelde, et elust peab rõõmu tundma ning lõbutsemine on ka täiskasvanuna vägagi teretulnud. Ta soodustab positiivset ellusuhtumist, head õnne ja lugupidamist elu vastu.
Samuti aitab dalmaatsia jaspis vabaneda asjadest ja suhetest, millest Sa oled praeguseks eluetapiks välja kasvanud. Ta soodustab ka oma enda tuuma ja keskme leidmist.
Dalmaatsia jaspis on musta turmaliini koostise tõttu ka hea negatiivsuse maandaja, psüühilise kaitse kristall ja maandaja. 
Muuhulgas aitab dalmaatsia jaspis Sul rahulikult magada ning hoiab eemal luupainajad.
On täheldatud, et dalmaatsia jaspis omab ka seedimist kiirendavat toimet ning toetab vereloomet ja immuunsüsteemi.

Püriit vabastab allasurutud emotsioonid, maandab energiat, tugevdab tahtejõudu ning toob harmooniat nii kandjasse, kui ka tema suhetesse. Püriiti kasutatakse ka varjatud annete ja võimete avastamiseks ning esile toomiseks. Püriit on võimas päikesepõimiku kristall. Ta annab oma kandjale vitaalsust, elujõudu, suurendab positiivset ellusuhtumist, tõstab enesekindlust ning usku endasse. Seejuures on tast palju abi ka kroonilise väsimuse ja apaatia leevendamisel.Samuti aitab püriit avastada endas peituvaid andeid. Samuti aitab ühendada ratsionaalset mõtlemist loovusega.Ta aitab leevendada hirme ja ärevust. Aitab kehtestada piire ning kaitseb ka negatiivsuse ja elektromagneetilise stressi eest.Püriiti nimetatakse ka kassikullaks. Sarnasuse tõttu kullaga, peetakse püriiti ka raha ja õnne sümboliks. Ta tõmbab ligi õnne ja rahaenegiat. Samuti toetab püriit äritegevust ja läbirääkimisi.

 

Kivide suurused 6-8mm.

Käevõru sobib hetkel kõige paremini kuni 16.4cm ümbermõõduga randmele.