• Tasuta transport alates 30 eurost
 • 14 päevane tagastusõigus
 • Naturaalsed poolvääriskivid

Eeterlik õli - Päikesepõimik

5,98 € 6,50 €

Tootekood: D3
Ühik: tk
Laoseis: 1

Aromafume eeterlik õli - Päikesepõimik

Enesehinnangut, eneseusku, tahtejõudu, sihikindlust, ambitsiooni ja julgust soosiv kooslus.

Koostis: Münt, sidrunhein, bergamot, roosipuu, kummel, rosmariin, tammesammal, vanilje, sandel, muskus.

Pudelis: 10ml.

 

 

PÄIKESEPÕIMIKU FUNKTSIOONID
 
Päikesepõimikut peetakse tšakrasüsteemi oluliseimaks osaks – elujõu laoks.
Kiirgav ja erkkollane energiakeskus varustab kõiki elusolendeid elujõu ja energiaga. Nõnda nagu Maa ei saaks hakkama ilma päikeseta, ei suuda ka inimene täisväärtuslikult funktsioneerida ilma toimiva ja tasakaalus päikesepõimikuta. See on ka koht, kus ärkab Kundalini energia (ta uinub juurtšakras, aga seda energiat äratav kuumus luuakse just nabapunktis).
 
Päikesepõimikus algab indiviidi areng – tekivad ego, eneseteadvus ja jõud. See on ka koht, kus omastame informatsiooni ja seedime oma maailma.
Just päikesepõimikus avalduvad meie põhilised hirmud ja ihad. Lisaks sellele ka viha, raev või kontrollivajadus. Energeetiliselt on see tšakra kõige lähedasemalt seotud seedeelundkonnaga. Eestkätt just kõhuprobleemide ning seedehäiretega (hirmu ja kontrolli valdkonnaga). Siia alla kuuluvad anoreksia, bulimia, tüsedus, maksaprobleemid ja ka sõltuvused.
 
Olles otseselt seotud võimuga, on siin teemaks inimese enesekohased tunded, eriti just väärtushinnangud, väärikus, sümpaatia ja usaldus (nii enda, kui teiste vastu). 
 
Domineerivaks muutub päikesepõimik puberteedieas.
See on toeks edasise individualiseerumise protsessis, kui kujuneb välja “mina” ning isiksus eraldub päritud identiteedist. See tegeleb isikliku jõu ja eneseaustusega seotud probleemidega.
 
Sarnaselt esimese ja teise tšakraga, on ka kolmas seotud eelkõige jõu füüsilise väljendumisega. Kui esimene tšakra on kooskõlas grupi- või hõimujõuga ja teine tšakra energiavooluga mina ja teiste vahel, siis kolmanda tšakra puhul on tegemist meie isikliku jõuga suhetes välismaailmaga.
 
Kolmanda tšakra piirkonnas on tohutult energiat, mis positiivselt kasutatuna annab elule sihi ja suuna. See on poliitikute ja õpetajate, ettevõtjate ja sportlaste energia. Teisisõnu nende energia, kes tahavad edasi liikuda – mõnikord iga hinna eest. Samuti on see intuitsiooni asupaik, kus me tajume oma kõhutunnet. See on ka vaimse teadlikkuse piirkond. Siiski on seda energiat võimalik kasutada vääriti – teiste ekspluateerimiseks ja manipuleerimiseks.
 
Isiksuseks kasvamine on oma jõu leidmise protsess. See pole jõud teiste üle, vaid sisemine emotsionaalne jõud. Avatud kolmas tšakra annab terve, positiivse ja kindla enesetunnetuse.
Päikesepõimik on otseselt seotud järgmiste elundite funktsioonidega:
 

 • Pankreas
 • Maks
 • Põrn
 • Seedeelundkond
 • Lihased
 • Magu,
 • Kõhunääre,
 • Neerupealsd
 • Sapipõis,
 • Selgroo keskosaPUHAS JA HÄSTI FUNKTSIONEERIV PÄIKESEPÕIMIK
 
Tugev ühendus päikesepõimikuga annab ligipääsu piiramatule energiale.  
Tasakaalus päikesepõimik annab suurepärase tervise, tugeva tahtejõu, võime pühenduda eesmärkide saavutamisele ning sisemise tasakaalu tunde. Veelgi enam – avatud ja hästi funktsioneeriv päikesepõimik annab Sulle ühenduse oma sisemise väega ning lubab Sul end väärtustada. Hinnates ja austades ennast, on võimalik väärtustada, aktsepteerida ning väärtustada ka teisi enda ümber.
Toimiva päikesepõimikuga oled teadlik oma tegude tagajärgedest, suudad võtta vastutust oma otsuste ja tegude eest (ning vastutust ka oma elu üle tervikuna), omad oma arvamust ning ei karda seda konstruktiivselt avaldada, julged riskida ja oled teistele inspireerivaks teejuhiks.
 
BLOKEERUNUD JA TASAKAALUST VÄLJAS PÄIKESEPÕIMIK
 
Blokeerunud või tasakaalust väljas tšakra:
 
Halb ühendus päikesepõimikuga väljendub sageli nõrkude, saamatuse ja suutmatusena oma eluga toime tulla või langetada otsuseid. Selline inimene võib tunda end ka nõrga ja vihasena, süüdistada teisi oma ebaõnnestumises, omada välist kontrollkeset ning hoida endas kahtluseid ja süütunnet. Sageli tekib ka illusioon nagu igal pool oleksid üksnes takistused.
Tasakaalust väljas või blokeerunud päikesepõimik paneb otsima välist kinnitust oma tegudele ning muudab omakorda inimese kergesti manipuleeritavaks. Või siis hoopis vastupidi – tekitab illusiooni nagu elus oleks võimalik edasi liikuda üksnes üle laipade ning oma väge tuleb kasutada teistega manipuleerimiseks ja nende üle kontrolli saavutamiseks.
 
Tasakaalust väljas tšakra väljendub tihti kadeduse ja jäikade seisukohtadena. See muudab inimese aldiks sõltuvustele ning kannustab kompenseerima sisemist väge toidu, nikotiin või mõne muu simulandi abil.
 
Blokeerunud päikesepõimik tekitab petliku võimutunde koos pettekujutelmadega suursugususest, mis omakorda tuhmistavad reaalsustaju. Siinsed blokeeringud on seotud ka hirmuga jõu, võimu ja võimuorganite või –kandjate ees. Samuti ka hirmu usaldada ennast, teisi või kõrgemat plaani. Päikesepõimiku blokeeringud on otseselt seotud ka vastutuse võtmisega ning hirmuga selle ees. Sageli põhjustab tasakaalust väljas päikesepõimik vajadust otsida tuge ja toetust hakkama saamiseks või otsuste langetamiseks väljastpoolt ennast. Enesetaju on moonutatud ning meile on vaja öelda, mida ja kuidas teha – anda tegutsemiseks luba ja voli. Initsiatiivi haaramine on välistatud. Minapilt on ennekõike jõuetu ning võib avalduda ka vajaduses teiste inimeste üle domineerida, neid kontrollida ja nende külge klammerduda.

Sarnased tooted