• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Kristallkuul - Šungiit (30mm)

19,00 €

Tootekood: F31
Ühik: tk
Laoseis: 2

Šungiidist kristallkuul.

Diameeter 30-31mm.

Ideaalsed kasutamiseks teraapias ja/või mandalates.

Šungiit on pärit Põhja-Venemaalt, Karjalast, Šunga nimelisest asulast. Ehkki müstiline mineraal ja tema tervendavad olid kohalikele juba ammu tuttavad, sai šungiit oma ametliku nimetuse 1879 aastal. Nimega seotud legende on mitmeid, aga kõige sagedamini seostatakse nimetust siiski selle leiukohaga.

Karjala šungiiti hinnatakse ligi 2 miljardi aasta vanuseks, seetõttu on tegemist ühe iidseima mineraaliga meie planeedil. Šungiidi täpne päritolu on siiani kinnitamata ning on neid kes seostavad seda kivi teiste tsivilisatsioonide ning iidse planeedi jäänustega.
Venemaal oli šungiit tuntud juba ammu, esialgu kiltkivi nime all. 
Šungiidist ammutasid jõudu nii bojaaritar Ksenia Ivanova Romanova, kellest sai Romanovite dünastia rajaja Mihhail Feodorovitš Romanovi ema, kui ka Tsaar Peeter I. Viimane kannatas neerukivide ja seedehäirete all ning tarbis üksnes šungiidil seisnud vett. Legendide kohaselt tarbisid seda ka vene sõdurid lahingus Rootsi vastu ning nagu ajalugu näitab - võitsid.

Šungiit koosneb peamisest süsinikust, samast elemendist, mis moodustab nii grafiiti kui ka teemante. Just kõrge süsiniku sisaldus on see, mis annab šungiidile selle valgustpeegeldava välimuse ning kõrgema kvaliteediga lihvitud kividel ka hõbedase läike.

Ehkki šungiiti on leitud ka teistest Venemaa piirkondadest ning ka Austriast, Indiast ja Aafrikast, tulevad kõrgeima kvaliteediga šungiidid siiski Karjalast. Teadlaste arvates panustab sellesse eeskätt sealne kliima.

OMADUSED

Šungiiti kasutatakse laialdaselt nii tervendamises, kui ka kaitsvatel eesmärkidel. Lääne maagias on must eeskätt kaitsevärv ning seda seostatakse kaitsega ebaõnne, ärasõnumise ning tumedate jõudude eest.

Eriti tumedat värvi šungiit on ideaalne kristall kaitsemaagiaks. Selliseid šungiite kasutatakse nii enda kaitsmiseks negatiivsete võõrmõjude eest, kui ka oma vara ja eesmärkide toetamiseks ning hoidmiseks / säilitamiseks.
Kuna tegemist on väga hea elektrijuhiga, on šungiit suurepärane kaaslane ning võimendaja ka mediteerimisel ning maagilistes rituaalides. Šungiiti on hea kasutada ka oma vaimse ja mentaalse jõu koondamiseks kindlale sihile või eesmärgile. Ta toetab sihtide seadmist ning nende manifesteerumist läbi isikliku jõu ja sihikindluse (ning otseloomulikult väikese välise abi toetusega).

Šungiit on ka väga hea maandaja. Ta aitab seada ja hoida fookust, keskenduda argitoimetustes olulisele ning lõpetada pea laiali ringi tormamine.

Alates Tsaar Peeter I (kohalike poolt tõenäoliselt juba palju varem) aegadest on šungiiti kasutatud laialdaselt tervendamises.
Täna on šungiidi vesi ning eliksiirid üha enam populaarsust kogumas. On mitmeid dokumenteeritud tõendeid selle kohta, et süsinik omab kehale tervendavaid omadusi (hea näide on nt aktiivsüsi).

Sarnaselt keha puhastavatele ja tervendavatele omadustele, mõjub šungiit sarnaselt ka energeetilistele kehadele.
Tegemist on hea toetajaga vanadest mustritest, uskumustest ja mõttevormidest lahti laskmise protsessides.

Šungiidist on palju abi ka negatiivsetest mõttetest ning ellusuhtumisest vabanemisel. Samuti on tast abi, kui pead olude sunnil viibima negatiivsete või haigete inimeste seltskonnas või nendega kokku puutuma (nt arstid, terapeudid jne).

Ta on ka konstruktiivsete lahenduste kristall, ta aitab probleemidega silmitsi seista ja nende lahendamisesse panustada, selle asemel, et neid vältida või nende eest põgeneda.
Arvatakse, et kuna šungiit neelab endasse kogu negatiivsuse, siis selle kandjad muutuvad ajapikku märkimisväärselt edukamaks ning õnnelikumaks (siia panustavad ka šungiidi maandavad ja mustrite muutmist toetavad omadused).

Arvatakse, et šungiit aitab ka vabaneda aknest, naha punetusest ning ka unetusest.

Šungiidist on abi ka pikaajalise väsimuse ja apaatia korral.

KELLELE SOBIB?

Šungiit on hea kaaslane kõigile, sõltumata vanusest, tervislikust seisundist või teadlikkusest. Eriti hea kaaslane on ta neile, kes tajuvad endas alatasa võimu võtvat negatiivsust või siis viibivad sageli sellise energiaga keskkonnas. Kuna šungiit soosib ka keskendumist ning soovitud sihtide poole liikumist, on ta suurepärane kaaslane neile, kes tahavad oma elus midagi muuta või algatada. Ka õppuritele.
Puhastumise ning tervise toetamise seisukohast sobib ta samuti kõigile.

PÕHITŠAKRA

Kogu tšakrasüsteem, eeskätt ühendust maaga.
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID

Must, hall, hõbedane, sageli leidub šungiidis teisi mineraale.

Sarnased tooted