• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Kuntsiit (19x11x10mm)

7,00 €

Tootekood: K1701
Ühik: tk
Laoseis: 8

Lihvitud kuntsiit.

Mõõdud keskmiselt: 1.9 x 1.1 x 1cm.

Kuntsiit on saanud oma nime doktor C.F. Kuntzi järgi, kes 1902 aastal seda kristalli esimesena kirjeldas. Kuntsiiti soovitatakse hoida suletud karbis, kuna päevavalguse ning eriti veel päikesevalguse käes muutub see kiirelt tuhmiks. Kuna kuntsiiti on väga raske töödelda, kasutatakse seda ehetes väga harva. Küll aga on ta oma kõrgete võnkesageduste tõttu väga hinnatud tervendajate hulgas.

OMADUSED

Kuntsiit on kõige suurema ja kõrgema võnkesagedusega kristall südametšakrale mõju avaldavate kivide seast. Ta sümboliseerib avatut ning kurbusest, valust ja hirmudest vaba ning omakasupüüdmatut energiat kiirgavat südant. Kuntsiidi võtmesõnaks on andmine. Kui kandja süda on puhas ja avatud, saab tingimusteta armastuse energia vabalt voolata ning valguda laiali ka kõigile ja kõigele ümbritsevale. Teisisõnu õpetab kuntsiit sallivust ja kaastunnet ka võhivõõraste vastu. Ta näitab, kuidas elada andestades ja oma tundeid väljendades. 

Kuntsiiti soovitatakse neile, kes ei taha tavaliselt muutuste ja asjade loomuliku arenguga kaasa minna ning üritavad kogu väest oma turvatsoonis püsida. Ta aitab muutuseid aktsepteerida, nendega nõustuda ja kaasa minna. Samuti hajutab kuntsiit hirmud ja kahtlused ning aitab märgata uusi võimalusi positiivses võtmes. Kuntsiiti soovitatakse ka neile, kellel on suhtlemisraskuseid.

Kuntsiit annab sisemist jõudu, tugevdab oma kandja intuitsiooni ning kaitseb negatiivse energia eest. Samuti aitab ta mistahes olukorras rahulikuks jääda. Lastele mõjub kuntsiit rahustavalt ja turvatunnet tekitavalt.

Oma liitiumisisalduse tõttu suurendab kuntsiit elurõõmu ja vähendab ka sõltuvust erinevatest ravimitest ning meelemürkidest. Kuntsiit suurendab ka intuitiivset tundlikkust ning igatsust ilu järele. Kuntsiit on hea kristall "tähelastele", kellel on raske maapealsete aeglaste võngetega kohaneda (nö kahe jalaga maas püsida).

Kuntsiiti soovitatakse ka hormonaalsete ja vereringega seotud probleemide leevendamiseks. Samuti on tast abi stressi ja emotsionaalse tasakaalutuse korral. 

Kuntsiit on ka suurepärane lihaspingete leevendaja.


KELLELE SOBIB?

Kuntsiit sobib väga hästi kõigile, kellel on raske teatud olukordades rahulikuks jääda. Samuti on tast abi oma südame avamisel ning nii enda, kui ka kõige ümbritseva armastama õppimisel. 
Kuntsiit on ka suurepärane kristall kõigile, kellel on raskusi suhtlemise, nö kahe jalaga maapeal püsimise ja muutustega kohanemisega.

Lastele tekitab kuntsiit turvalist ja hoitud tunnet.

PÕHITŠAKRA

Südametšakra

VÄRVIVARIATSIOONID

Läbipaistev roosa või punakaslilla spodumeeni vääriserim.

Sarnased tooted