• Tasuta transport alates 30 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Moldaviit (12x8x5mm)

Tootekood: K1288
Ühik: tk
Laoseis: 0

Moldaviidi tükike.

Mõõdud keskmiselt: 1.2 x 0.8 x 0.5cm.

Suurus ja kuju varieeruvad pisut.

See hinnaline, haruldane, lummav ja suursugune kristall on maavälist päritolu ning sündinud vägivaldsest meteoriidi kokkupõrkest meie planeediga. Niisiis on moldaviidi näol tegemist tektiidiga - looduslikult planeetidevahelise kokkupõrke tulemusel moodustunud klaasiga.

Moldaviiti leidub üksnes ühes maailma piirkonnas - Tšehhoslovakkias Moldau jõe lähistel (Bohemia ja Moravia aladelt). Sealt on tuletatud ka moldaviidi nimetus.

Just selles piirkonnas, ligikaudu 15. miljonit aastat tagasi kohtus hiiglaslik meteoriit maapinnaga. Arvatakse, et selle sündmuse tulemusel tekkis sulam, mis maapinnas kristalliseerus ning lõi need imelised ja müstiliselt rohelised kristallid.  

Moldaviidi nö aerodünaamiline välimus viitab osade arvates sellele, et see paeluvalt roheline tegelane on teinud läbi kosmoselennu ning taevast alla kukkunud. Tegelikkuses ei ole ka teadlased moldaviidi tekke osas päris ühel meelel. Osad usuvad, et tegemist on maavälise päritoluga mineraaliga, mis tekkis väljaspool meie planeeti ning sattus siis meteoriidiga Maale (seda väidet tõestada pole veel õnnestunud). Teine laialt levinud arvamus on aga see, et moldaviit on meteoriidi mateeria ning kohalikus pinnases leiduvate (just sellele piirkonnale omaste) keemiliste ühendite kuumuse abil tekkinud sulam.

Moldaviit on suurte muutuste kristall ning tegelikult on ta ka ise sellise imelise teekonna läbi teinud - kukkunud alla taevast, tohutu suure jõu, surve ja kuumuse abil tunginud maapinda, reageerinud maisete keemiliste ühenditega, transformeerunud ning seejärel tõusnud taas maapinnale, et teenida inimkonda.

Moldaviit on pika ja värvika ajalooga kristall. Moldaviiti väärtustati juba kiviajal ning kasutati juba tollal lõikeriistade valmistamise asemel hoopiski talismanide ning amulettide valmistamisel. Nimelt arvati juba siis, et moldaviit toob head õnne, viljakust ning kaitseb kurjade jõudude eest.

Moldaviiti leiti ka Willendorfi Veenuse väljakaevamistelt. Just seda, vanimat teadaolevat Jumalanna kuju, on kõige enam seostatud Püha Graali legendidega (mida peeti Luciferi kroonijuveeliks, mis juhuslikult langes taevast alla, enne kui Lucifer taevast pagendati).

Tšehhoslovakkia folklooris arvati, et moldaviit soosib paarisuhteid ning tugevdab abielusidemeid. Lisaks sellele kasutati seda sajandeid ehetes, religioossetes esemetes ja spirituaalse transformatsiooni soosimiseks.

OMADUSED

Moldaviit on ühenduse ja ühenduvuse kristall. Ta on ülimalt kõrge vibratsiooniga intensiivne kristall ning tema toime on praktiliselt koheselt tajutav.
Sageli paneb moldaviidi tükike vaid loetud sekunditega peopesa tuksuma või kihelema ning paljudel vallandab ta südame või näo piirkonnas soojalaine (mis liigub üle kogu keha). Mida rohkem Sa resoneerud moldaviidi vibratsioonidega, seda tugevamalt Sa tema toimet tajud.

Moldaviit on transformatsiooni ning suurte, kiirete ja võimsate muutuste kristall. Ta aitab liikuda kaugemale, kõrgemale ja sügavamale. Sageli muidugi, mitte meile kõige meeldivamal moel (paljude muutuste väärtust mõistamegi ju alles siis, kui torm on möödunud ja "purustused" üle vaadatud).
Ta soosib ka spirituaalset tervenemist.

Moldaviit on hea kaaslane meditatsioonil. Ta aitab tõsta vibratsiooni, minna sügavamale ning arendada oma psüühilisi võimeid.

Moldaviidil on veel üks väärtuslik omadus - tema näol on tegemist erakordselt väeka kaitsekristalliga. Juba iidsetel aegadel arvati, et ta kaitseb kurjade vaimude eest, toob oma kandja ellu head õnne ning aitab soovidel täituda. Siiani peetakse moldaviiti väga efektiivseks abiliseks psüühiliste rünnakute tõrjumisel ning oma kandja aura kaitsmisel negatiivsete mõttevormide ja olendite eest. Moldaviit on väga hea abiline ka neile, kes töötavad vaimudemaailmaga (nii kaitse osas, kui ka selleks, et ühendust saaks just soovitud vaimolenditega).

Moldaviit on hea abiline küünilisuse ja eraldatusega toimetulekuks. Ta leevendab kahtluseid ning rahustab eriti hästi neid, kes kipuvad raha pärast muretsema. Kuna moldaviit on kõrgevibratsiooniliste ja kõrgemat hüvangut teenivate "kokkusattumuste" ehk sünkroonsuste kristall, aitab ta ligi tõmmata, märgata ja kinni haarata ootamatutest võimalustest ning lahendustest, mida Sa ei osanud isegi kaaluda.
Kandes moldaviiti igapäevaselt endaga, on võimalik sellised sünkroonsused meelitada oma argiellu.

Moldaviiti peetakse väga heaks kristalliks tähelastele, tundlikele ja ülitundlikele hingedele, kellel on raske selles inkarnatsioonis kohaneda maise elu, kannatuste ja sügavate emotsioonidega. Kaasas kantuna (eriti südame piirkonnas) peaks ta aitama leida ja mõista oma elu eesmärki, leevendada koduigatsust ning hõlpsamalt kohaneda maise elu ja keskkonnaga.

Moldaviit on võimas tervendaja. Lisaks sellele, et ta tõstab nii elusolendite, kui ka ruumide vibratsiooni, aitab ta ka diagnoosida ning mõista haiguste algpõhjuseid, neid vabastada ja toetada ka tervenemisprotsessi. 

Moldaviiti on peetud ka nooruse kristalliks - arvatakse, et ta aeglustab vananemisprotsessi ning parandab rakkude tööd. Arvatakse, et ta parandab ka mälu.

Südamekristallina aitab ta heita valgust sellele, mida on vaja märgata, mõista, austada, integreerida või vabastada, et täisväärtuslikumalt edasi liikuda ning endale lähemale jõuda. Moldaviit aitab ühendada süda mõistusega ning võimaldab neil teha koostööd selle asemel, et omavahel võidelda.  Ta aitab mõistusel oma loomeprotsessides vaadata südamesoovide poole ning hinnata, kas ja mis on väärt ette võtmist. Süda aga õpib teisi kohtlema empaatia, mõistmise, hoole ja headusega.

Suurte, ootamatute ja murranguliste muutuste kristallina toob moldaviit endaga kaasa arvukalt ootamatuid lahendusi ja võimalusi. Lisaks selle võib ta tuua pinnale mälestusi kaugest minevikust või eelmistest eludest. Ta aitab puhastada uskumussüsteemi ning vabaneda pikaajalistest kinnisideedest, mis enam ei teeni inimese kõrgmaid hüvesid. Tal on ka võime neutraliseerida hüpnootilisi ja alateadlikke käske. 

Kui moldaviit tundub Sulle vastumeelde, siis võimalik, et Sul on kusagil peidus mõni emotsionaalne trauma, mis oleks vaja pinnale tuua ning tervendada.

Moldaviiti on hea kombineerida eestkätt kvartsiliste kristallidega.
Kõrge vibratsiooni tõttu on teda hea kanda koos mõne tugeva maandajaga (eriti, kui tunned moldaviiti kandes pearinglust või halba enesetunnet) - nt hematiit, turmaliin, obsidiaan vms.

NB! Moldaviit on suhteliselt habras ning seetõttu ei tohiks teda kunagi puhastada soolaga!

KELLELE SOBIB?

Moldaviit on hea kaaslane juba pisut kogenenumale kristallisõbrale. Päris kindlasti ei ole ta parim valik esimeseks kristalliks või oma vaimse arengutee alustamiseks. Ta on väga hea abiline neile, kes on sattunud oma elus ummikusse, keda vaevavad rahaprobleemid või mure hakkamasaamise pärast ning kellel on raske kohaneda nö maise elu ja normidega.

Ta aitab saada ühendust kõrgemate tasandite ja valgusolenditega ning on ka hea abiline neile, kes tegelevad inimeste tervendamise ja/või vaimolenditega.

PÕHITŠAKRA

Südametšakra (ja kõik ülejäänud kõrgemad tšakrad).
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID

Tumeroheline (oliivroheline), võib sisaldada tumedamaid suletisi.

Sarnased tooted

1,90 € 2,00 €
10,45 € 11,00 €
3,71 € 3,90 €