• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Ripats - Ametüst ja seleniit

23,00 €

Tootekood: A616
Laoseis: 1

Ripats seleniidi ja ametüstiga.

Pikkus ca 7cm + aas.

Ripats on imehea rahustaja ja tasakaalustaja!

Seleniit on läbikumav ja väga habras kips, mis kahjustub pelgalt küünega kriimustamisel, ta laguneb veega kokkupuutel ning kaotab oma kirkuse pinnale sadestunud tolmu mõjul. Ka rosetina kasvav kõrberoos ning sajandeid nikerduste ja ehete valmistamisel kasutatud alabaster on ühed seleniidi vormidest.

Seleniit on oma nime saanud Kreeka kuujumalanna Selene järgi. Kuna Selenel oli legendi kohaselt viiskümmend last, peetakse seda seleniiti ka täna jumaliku energiaga emade ja laste kristalliks.

Looduslikult esineb seleniiti sageli pikkade plaatjate prismade ja tornidena, mis on väga populaarsed kodu energeetilises kaitses ning nt kristalliteraapiates valguse kehasse suunamisel. Seleniidi kõrge vibratsiooni tõttu on ta üldse üks populaarsemaid kive kristalliteraapias.

Seleniit võngub pigem vaimsel, kui füüsilisel tasandil. Ta avab kandja kroontšakra universumi valgusenergiale, mistõttu peab seleniiti kasutades kindlasti lähedal hoidma mõnda maandavat kristalli (nt hematiiti). Seleniit teeb meeled selgeks ning õpetab nägema ja tajuma erinevaid energiaid. Selle kristalli abil on võimalik luua ka ühendus oma hingejuhendajatega ning arendada oma telepaatilisi võimeid. Muuhulgas soodustab seleniiti uinumist ning sügavat ja rahulikku und.

Seleniit on ka väga tõhus tervendaja, mis on oma toimelt küll  sarnane mäekristallile, aga palju leebem.
Ta on rahu, tõe ja aususe kristall, mis loob harmoonia ning annab sügava sisemise rahu tunde. Ta puhastab meeltes valitseva segaduse ning toob mõtetesse selgust. Eemaldab blokeeringuid ning puhastab energiakeha (ning muuhulgas teisi kristalle). 

Seleniiti on väga hea kasutada ka sarnaselt kuule regulaarselt paisuvate ja kahanevate probleemide korral.

Ametüst on hea une kristall - padja alla või voodi kõrvale asetatuna tõrjub ta efektiivselt unetust ja  halbu unenägusid. Ta soodustab rahulikku und ning muuhulgas ka unenägude mäletamist. Veelgi enam - usutakse, et ametüst tagab ka selle, et kandja liialt kaua ei magaks.

Ametüst on ülimalt spirituaalne kristall. Ta on üdini seotud sisemise rahuga ning tal puuduvad mistahes assotsiatsioonid tugevate negatiivsete emotsioonidega. Ametüst on võimas stressi ning pingete leevendaja - piisab ainuüksi kristalli peos hoidmisest ja ta rahustavate vibratsioonide tunnetamisest. Ametüsti pidevalt kaasas kandes aitab ta selliseid olukordi ning tundeid ennetada ja vältida.

See kristall on ka hea hirmude lahustaja, tuju tõstja, vaimsuse ja spirituaalsuse soodustaja. Ta tekitab lootust, tõrjub süütunnet ja vähendab enesepettust. Samuti aitab ametüst piirata liigtarbimist, vabaneda sõltuvustest (sh alkoholismist), sundkäitumisest, nö kasvatada selgroogu ning hinnata olukorda adekvaatselt.

Läbi aegade on ametüst olnud reisijate kaitseamuletiks. Ta kaitseb vigastuste, õnnetuste, varaste, haiguste ja ohu eest. Samuti ka musta maagia eest. Osade legendide kohaselt kaitseb ametüst lisaks ka loodusõnnetuste, kiskjate, raske saatuse, kurjade vaimude, kurja silma jms eest. Sõjas aitab püsida tervena.

Ametüst on ka kõigi selgeltnägijate suur lemmik. Nimelt usutakse, et ta rahustav energia soodustab intuitiivsete meelte tööd. Ta edendab vaimseid võimeid, laseb kasutada intuitiivselt omandatud tarkust, parandab valu ja aitab keskenduda elueesmärkidele. 

Ametüst sümboliseerib ka puhast, tõelist ja emotsionaalset armastust. Sageli vahetavad armastajad just ametüste selleks, et kinnitada omavahelisi tundeid.

Ametüst tasakaalustab väga hästi organismi energeetikat, kingib oma kandjale sügava armastuse tunde, õilsuse, turgutab mõistmist ja kaastundlikkust. 

Ta on ka võimas puhastaja ning seetõttu sobib ametüstgeood ideaalselt teiste kristallide puhastamiseks ja laadimiseks (aga vajab seejuures ka ise puhastust).

Ametüst on tugev tervendaja. Ennekõike on ta märkimisväärne rahustaja. Tõenäoliselt seetõttu aitabki ta loobuda erinevatest sõltuvustest. Peavalu leevendamiseks soovitatakse asetada ametüstid silmadele. Maksa- ja neeruhaiguste leevendamiseks soovitatakse juua ametüstist valmistatud kristallivett.
Ta mõjub hästi ka ajule, maole, seedesüsteemile ning aitab viljatuse, kesknärvisüsteemiga seotud probleemide ning nahahaiguste korral.

Sarnased tooted