• Tasuta transport alates 30 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Ripats / kaelaehe - Elulill ja Yin-Yang

9,50 € 10,00 €

Tootekood: A179
Ühik: tk
Laoseis: 1

Ripats elulille ja yin-yangiga.

Kaasa tuleb ka reguleeritava pikkusega puuvillapael.

Diameeter 3.2cm.

Sellesse ripatsisse on põimunud kaks iidset sümbolit!

Elulill on saanud alguse ühest ringist ning kõigist teistest selle ringiga läbipõimunud võrdse läbimõõduga ringidest. See tähendab, et kõik (ka Sinu elus) saab alguse ühest ringist ning kõigist ringidest, mille joonistad selle sama - esimese ringi ümber. Ja nii lõputult. 

Elulill on osa Pühast Geomeetriast, mille kohaselt on kõik siin elus osa kõrgemast geomeetrilisest plaanist. Kõik meile tuttavad struktuurid järgivad seda plaani. Arvatakse ka, et Elulill on kosmiline raamatukogu, millesse on talletanud kõikide olendite eluraamatud ja kogu multiversumi ajalugu.

Elulill esindab loomise tsüklit. Elulill tuletab meile meelde, et kogu elu ning teadlikkus pärineb ühest allikast (esimesest ringist). Järgmised kuus ringi on identsed raku jagunemise protsessiga. Seetõttu käsitletakse Elulille Jumala loomingu mudelina. 

Sümboli nimetus ei tulene sarnasusest lillega, vaid viljapuu tsüklist. Viljapuu elutsüklit jälgides näeme, et puu kasvatab pungad ning need ajapikku transformeeruvad viljadeks. Vili kannab endas seemneid ja kui see vili langeb maale, loovad need seemned ajapikku uusi puid. See on tsükkel puust viljani ning viljast taas uue puuni. Sellesse tsüklisse on peidetud ka elu ime.

 

Läänekultuuris viidatakse sellele sümbolile kõige sagedamini kui Yin-Yangile. Tegelikult on sümboli algupäraseks nimetuseks Taijitu. Hiina pärismustes sümnoliseerib Yin-Yang duaalsuse kontseptsiooni. Sümboli erinevad pooled tähistavad vastandlikke ideid või jõude, mis ühendatuna moodustavad terviku. Terviku, mis on suurem, kui kaks eraldi osa. 

Yini seostatakse öö, naiseliku energia ja lõuna ilmakaarega ning Yangi omakorda päikese, meheliku energia ning põhjaga. Yin-Yang sümboliseeribki eraldatust ning viitab sellele, kuidas Yin ja Yang tegelikult sõltuvad teineteisest ning ühinedes moodustavad ühe terviku. Seetõttu ei ole kumbki neist eraldiseisvana terviklik.

Yin-Yangi seostatakse tihedalt ka taoismiga.

Ehetes on Yin-Yang populaarne nii meeste, kui ka naiste seas. Ehetes sümboliseerivadki nad kahte eraldiseisvat poolt, mis ühendatuna moodustavad terviku. Kõige populaarsem värvikombinatsioon on must-valge, kuna selline visuaalne lahendus demonstreerib kõige ilmekamalt kahe vastandi tõmbumist. Sageli kasutatakse ka sinise-punase kombinatsiooni, kus sinine sümboliseerib vee elementi ning punane tuld.

Sarnased tooted