Tere tulemast Kristallimaailm e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Ripats / kaelaehe - Elupuu keldi sõlmede ja pentagrammiga

Ripats / kaelaehe - Elupuu keldi sõlmede ja pentagrammiga

Tootekood: A182
Ühik: tk
Laoseis: 0


Ripats /kaelaehe maagiliste sümbolitega - elupuu, pentagramm, keldi sõlmed ja kuud.

Ripats on reguleeritava pikkusega puuvillapaelal.

Diameeter 3.5cm.

 

Sõltumata sellest, et elupuud kasutatakse mitmetes erinevates kultuuriruumides, on selle tähendus võrdlemisi sarnane ning ta sümboliseerib eeskätt ühendust kolme maailma vahel – taevas, maa ja allilm. Kristlaste jaoks tähendab see Eedeni keskel kasvavat puud. Norra kultuuris käsitletakse elupuud, kui Yggdrasili. Maiade jaoks oli tegemist Yaxche-ga (kodu nende jumalale). Egiptlastele oli elupuu püha ning ühendas omavahel elu ja surma.

Puud on harjunud elu ja surma tsükliga ning teevad selle igal sügisel ja kevadel läbi. Puid on peetud mitmete müstiliste olendite, jumaluste ja haldjate kodudeks (Sumeris Dammuzi ja Hindudel Brahman). Puudel on elu andvad omadused ning nad kannavad vilju. Lisaks religioossetele käsitlustele, tõlgendatakse elupuu sümbolit ka hetkes – siin  ja praegu – viibimisega. See on ka pere sümbol – oksad sümboliseerivad kasvavat pere ning näitavad ilmekalt seda, kuidas kõik on alati omavahel ühendatud.

Keldi sõlm on laialdaselt tuntud sümbol. Kuna sel pole algust ega lõppu, siis kasutatakse seda sageli sümboliseerimaks ühendatuse ning ajatuse (aja ja ruumi puudumise) väljendamiseks ning võimendamiseks. See on seotud ka printsiibiga, et kõik on omavahel seotud, ühendatud ning moodustab terviku. Keldi risti hinnatakse ka kui kaitsvat amuletti – eeskätt eluliste tagasilöökide vastu. Keldi risti kingiti läbi aegade neile, kellele sooviti pikaealisust. Vahel seotakse keldi sõlme ka teiste keldi sümbolite ja kolmainsusega.

Viie tipuga täht, mida tihti kujutatakse ringi sees, on omanud läbi aegade väga vastakaid ja sageli mitte just kõige täpsemaid tähendusi.

Pentagramm on läbi käinud mitmetest erinevatest iidsetest tsivilisatsioonidest – Ladina Ameerikast, Indiast, Hiinast, Kreekast ja Egiptusest. Sageli on sümbolil olnud astroloogiline tähendus – näiteks viis nähtavat planeeti või tee Veenuseni. Teised käsitlused tõlgendasid sümbolit ühe tervikliku inimesena. Kuulus Kreeka matemaatik Pythagoras arvas, et viis on inimese number (meie keha kuju, kui käed ja jalad on laiali sirutatud ning samuti ka meie viis meelt) ning samuti võis tema arvates pentagramm sümboliseerida viit elementi – tuld, vett, õhku, maad ja psüühikat (mõtet).

See sümbol võis olla tuletatud ka tervendamise jumalanna Hygeiast, kelle nimi oli anagram vee, maa, vaimu, tule ja õhu elementide kreekakeelsetest nimetustest. Kristlased hindasid samuti pentagrammi, käsitledes seda, kui kõiksuse ja kõrgemate jõudude sümbolit. Kuna seda tähe kujutist saab käsitleda inimesena, sümboliseeris see Jumala väljendumist materiaalses maailmas ning kujutles ka Jeesuse viit haava ristilöömisel. 

Pentagrammi kasutatakse sageli maagilistes rituaalides ning arvatakse, et amuletina kaitseb ta kurjade jõudude eest.

Poolkuud sümboliseerivad terviku kahte poolt ning on seotud naiseliku energia ja intuitsiooniga.


Sarnased tooted