• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Ripats - Roheline turmaliin toorkivi (925 hõbe)

23,00 €

Tootekood: A570
Ühik: tk
Laoseis: 1

Ripats rohelise turmaliini toorkiviga hõbemähises (925 hõbe).

Kivi mõõdud 2.8 x 2.1cm + aas.

Rohelist turmaliini erimit ehk verdeliit leidub praktiliselt igal maakera kontinendil, küll aga on hea kvaliteediga ning puhtad verdiidid võrdlemisi haruldased ja hinnalised.

Roheline turmaliin kogus kiirelt populaarsust alates 1876 aastast, mil minearoloog ja juveliir George Kunz müüs Maine'st leitud rohelise turmaliini Tiffany and Co.-le. 

Viimastel aastakümnetel on rohelist turmaliini siiski hinnatud mitte niivõrd tema harulduse ja lummava välimuse, vaid selle võimsate energeetiliste omaduste tõttu.

OMADUSED

Rohelist turmaliini peetakse sageli parimaks looduslikuks südame tervendajaks. Ta on võimas energia koondaja ja suunaja ning aitab seeläbi taastada tervikliku ja ühtlase energiavoolu nii füüsilises kehas, kui ka energiakehades.
Roheline turmaliin, erinevalt näiteks roosast turmaliinist , on maskuliinse (yang-) energia kandja - ta suurendab vastupidavust, toetab vitaalsust ning muudab oma kandja vapramaks ja julgemaks. Verdeliiti peetakse heaks abiliseks liikumisel peast südamesse - ta soosib elamist avatud südamega ning kooskõlas oma südamesoovidega. Teisisõnu avardab ta südant ning resoneerub kõrgema ja tingimusteta armastuse vibratsiooniga.

See kristall avaldab positiivset mõju kõigele, mis elab ja kasvab. Meditatsioonil on rohelist turmaliini hea kasutada loodusvaimudega suhtlemisel ning suhtlemiseks taimede ja loomade olemustega. Roheline turmaliin on seotud ka taimede kuningriigiga ning on hea abiline neile, kes toimetavad igapäevaselt nendega - nii kasvatajatele, kui ka ravitsejatele.
Rohelise turmaliini elujõudu toetavad ja kasvatavad omadused muudavad ta eriti väärtuslikuks enesearengu ja vaimsete praktikate toetajaks.

Kuna roheline turmaliin on shamanistlik kristall, on ta ka hea toetaja rituaalide läbiviimisel. Iidsetel aegadel kasutatigi seda eeskätt probleemi tagamaade tuvastamiseks, õige teekonna leidmiseks või kurjategija tabamiseks.

Lisaks sellele tõmbab roheline turmaliin ligi õnne, edu, küllust ja jõukust. Ta soosib loomingulisust ning toetab oma kandja sihtide ja eesmärkide manifesteerumist füüsilises maailmas. Arvatakse, et rohelisest turmaliinist võib olla kasu ka südamega loodud projektide elujõuliseks ja edukaks muutmisel (nt hobi ettevõtteks kasvatamisel).

Verdeliiti peetakse ka energia ja vastupidavuse kristalliks. Ta on suurepärane kaaslane kõigile, kelle argielus on palju füüsilist pingutust ning ka professionaalsetele atleetidele ja sportlastele.

Arvatakse, et rohelisest turmaliinist on palju abi isa ja meestega seotud traumade ning emotsionaalsete probleemide lahendamisel.

Rohelist turmaliini seostatakse füüsilises kehas tervete küünte ja nahaga. Ta on ka hea närvisüsteemi toetaja. Samuti toetab ta immuunsüsteemi ja silmanägemist. Teda kasutatakse puhastumisprotsesside toetajana, seedeprobleemide leevendamiseks ning osade allikate kohaselt on tast abi ka tervislikul ülekaalu langetamisel.

Tegemist on ka meeli rahustava kristalliga, mis soodustab mõtteselgust, emotsionaalset tasakaalu ning rahulikku und. Sageli kasutatakse teda toetajana klaustrofoobia ning ärevushäirete leevendamisel. Samuti võib tast palju abi olla üliaktiivsetel lastel.

Verdeliit tasakaalustab hästi paremat ja vasakut ajupoolkera ning toetab mõtte, keha, vaimu ja energiakehade tasakaalustumist. Seda kristalli on hea endaga kanda neil, keda painavad sageli hirmud, koshmaarid ja/või paranoia.

Muide, rohelist turmaliini kasutatakse ka tööstuslikult. Eriti hinnatud on ta teleri- ja raadiosageduste püüdjana. Erinevatelt paljudest teistest kristallidest, edastavad rohelised turmaliinid väga kõrgeid sagedusi purunemata.

KELLELE SOBIB?

Roheline turmaliin on hea kaaslane neile, kelle elus on käsil suured muudatused ning kes püüavad oma valikute ja otsustega liikuda lähemale oma südamesoovidele. Ta on suurepärane abiline, kui oled hädas hirmudega või püüad mõista tekkinud (ja mitterahuldava) olukorra tagamaid või sügavamat õppetundi. Roheline turmaliin on hea kaaslane neile, kes tajuvad sageli ärevust (ka üliaktiivsetele lastele).
Roheline turmaliin sobib imehästi ka kaaslaseks shamanistlike praktikate juurde ning neile, kes toimetavad taimedega (nii kasvatajad, kui ravitsejad).

PÕHITŠAKRA

Eeskätt Südametšakra.
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID

Smaragdrohelisest kuni heleda oliivroheliseni.

Sarnased tooted