Seleniidist lamp ortotšeraasist alusega

Tootekood: K1734 Ühik: tk Laoseis:0

Seleniidist lamp ortotšeraasist alusega.

Mõõdud: kõrgus 26.5 x 8 x 7cm

 

Seleniit on läbikumav ja väga habras kips, mis kahjustub pelgalt küünega kriimustamisel, ta laguneb veega kokkupuutel ning kaotab oma kirkuse pinnale sadestunud tolmu mõjul. Ka rosetina kasvav kõrberoos ning sajandeid nikerduste ja ehete valmistamisel kasutatud alabaster on ühed seleniidi vormidest.

Seleniit on oma nime saanud Kreeka kuujumalanna Selene järgi. Kuna Selenel oli legendi kohaselt viiskümmend last, peetakse seda seleniiti ka täna jumaliku energiaga emade ja laste kristalliks.

Looduslikult esineb seleniiti sageli pikkade plaatjate prismade ja tornidena, mis on väga populaarsed kodu energeetilises kaitses ning nt kristalliteraapiates valguse kehasse suunamisel. Seleniidi kõrge vibratsiooni tõttu on ta üldse üks populaarsemaid kive kristalliteraapias.

Seleniit võngub pigem vaimsel, kui füüsilisel tasandil. Ta avab kandja kroontšakra universumi valgusenergiale, mistõttu peab seleniiti kasutades kindlasti lähedal hoidma mõnda maandavat kristalli (nt hematiiti). Seleniit teeb meeled selgeks ning õpetab nägema ja tajuma erinevaid energiaid. Selle kristalli abil on võimalik luua ka ühendus oma hingejuhendajatega ning arendada oma telepaatilisi võimeid. Muuhulgas soodustab seleniiti uinumist ning sügavat ja rahulikku und.

Seleniit on ka väga tõhus tervendaja, mis on oma toimelt küll  sarnane mäekristallile, aga palju leebem.
Ta on rahu, tõe ja aususe kristall, mis loob harmoonia ning annab sügava sisemise rahu tunde. Ta puhastab meeltes valitseva segaduse ning toob mõtetesse selgust. Eemaldab blokeeringuid ning puhastab energiakeha (ning muuhulgas teisi kristalle). 

Seleniiti on väga hea kasutada ka sarnaselt kuule regulaarselt paisuvate ja kahanevate probleemide korral.

 

Ortotšeras on iidne mollusk, kes suri välja juba ligikaudu 400-550 miljonit aastat tagasi. Teda peetakse tegelikult üheks varaseimaks ookeani asukaks. Miljonite aastate jooksul kristalliseerus nende kest mustas marmoris ning seeläbi elavad ortotšerasid teatud mõttes ka täna edasi.


Ortotšerase seostatakse kõige enam äriedu ning uhkusega (heas mõttes). Ta toetab inimese vajadust midagi luua ja saavutada. Samuti aitab see kristalliseerunud fossiil leevendada stressi, ärevust ning rahustada liialt hüplikku meelt. Teda peetakse ka selge ja fokusseeritud mõistuse kristalliks.

Juurtšakra kristallina tuletab ortotšeras meelde, et igale pimedusele järgneb alati varem või hiljem uus valgus - teisisõnu ka kõige pikemale ja süngemale ööle järneb alati koidik. Juba iidsetest aegadest on arvatud, et fossiilid aitavad inimest motiveerida ning soosivad radikaalseid muutuseid ja nö taassündi. Ortotšerasist võib olla palju abi pikaajalisest depressioonist taastumisel ning taas oma sihi leidmisel. Tugeva maaenergia kandjana aitab ortotšeras tasakaalustada emotsioone, tõstab enesekindlust ning avab meele innovaatilistele lahendustele. Teda peetakse ka tegude ja saavutuste kristalliks.

Ortotšeras on ka hea spirituaalne tervendaja. Ta aitab toime tulla eelmistest eludest pärit väljakutsetega, soosib sügavatest sisemistest hirmudest üle astumist ning minevikust lahti laskmist.

Ortotšeraas on hea tervenemisprotsessi toetaja. Arvatakse, et ta pikendab eluiga ning soodustab ka kehast toksiinide väljutamist. Ortotšerasi kasutatakse ka käte, jalgade ja seljaprobleemi ravil ning leevendamisel. 

Ta aitab ka leevendada väsimust, toetab seedesüsteemi ning on abiks reuma ravimisel.


Ortotšeras on hea kaaslane neile, kes on end pikemat aega jõuetuna tundnud, kogenud meeleolu langust või kannatanud depressiooni all. Ta on ka suurepärane abiline, kui siht on silme eest kadunud ning emotsioonid kipuvad kaine mõistuse üle võimutsema. Väga hea kaaslane kõigile, kes vajaksid oma äritegevuses või ettevõtmistes toetust (eestkätt leevendust hirmudele).