• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Smaragd toorkivi (15x10x6mm)

0,90 €

Tootekood: A153
Ühik: tk
Laoseis: 2

Väikesed smaragdi toorkivid.

Suurus ja kuju varieeruvad, keskmiselt: 15x10x6mm.

 

Keskajal arvati, et smaragd parandab mõistust ja mälu. Sellega raviti ka palavikku, malaariat, langetõbe ja silmahaiguseid. Ta kaitses kiusatuste eest ning truudusetu inimese kätes muutus kivi tuhmiks (või siis osade uskumuste kohaselt - pragunes). Ta andis oma kandjale oskusliku kõnevõime, nooruslikkuse ning oli kõigi rändurite kaitsekristalliks.

Ka tänapäeval peetakse seda kristalli ärimeeste, kaupmeeste ja pankurite talismaniks ning arvatakse, et ta aitab edukamalt planeerida, kalkuleerida, kaaluda ning langetada teadlikult küllust toovaid otsuseid. Teisisõnu peetakse smaragdi rikkuse ligi meelitajaks.

Smaragd on tegelikult väga hea kivi neile, kes ei tunne end igapäevaelus kuigi õnnelikult või mugavalt - ta aitab oma kandjal kasvatada enesekindlust, paremini kohaneda uute olukordadega, samuti parandab ta mälu, lisab tarkust ning annab lootust. Osade uskumuste kohaselt aitab smaragd ka kohtuasjadel soovitud suunas edeneda.

Teda peetakse sageli inspiratsiooni ja lõpmatu kannatuse kristalliks. Smaragd aitab luua füüsilise, emotsionaalse ja vaimse tasakaalu, kõrvaldab negatiivsuse ning toob kaasa positiivsed mõjud. Ta tõstab teadlikkust ning tugevdab kavatsust, luues seeläbi positiivsema maailmapildi.
Soodustab ka võimet elu täiel rinnal nautida.

Smaragd on võimas talisman, teda soovitatakse võtta endaga kaasa kaugetele reisidele. Samuti on ta väga sobilik kristall armastajapaaridele. Kuna eelnevalt sai ka mainitud, et kristall ei soosi reetlikust ja valesid, soovitatakse seda kanda vaid siis, kui hing on puhas. Sel juhul tugevdab ta paari ühtsust ühtsust, tingimusteta armastust ja partnerlust.

Osade kirjanduslike allikate kohaselt aitab smaragd melanhoolsetel inimestel tasakaalu leida ning toetab teadustöö ja filosoofiaga tegelejaid. Samuti omistatakse kivile selgeltnägemisvõimeid soodustavaid mõjusid ning osade allikate kohaselt kaitseb see kristall ka maagide loitsude eest.

Smaragdi soovitatakse lähedal hoida kopsu-, südame- ja seljaprobleemide puhul. Arvatakse ka, et smaragd tugevdab juukseid ja hambaid, alandab vererõhku ning aitab unetuse korral. Samuti peaks tast abi olema nakkushaiguste korral.

Sarnased tooted