Sodaliit * Piltjaspis * Puit

Tootekood: M2157 Ühik: tk Laoseis:1
16,00 € 12,00 €

Intuitsioon, mõtteselgus, tasakaal, positiivsus, õppimine oma kogemustest.

Jaspis aitab Sul püsida ühenduses ja kontaktis Emakese Maaga. Ta on maandav, hoidev, rahustav ja toetav kristall, mis aitab Sul muuhulgas ka paremini mõista maailma energeetilist ja füüsilist ülesehitust.
Piltjaspis aitab Sul ka avastada ja mõista peidetud süütunnet, viha, kadedust, armastust ning teisigi allasurutud mõtteid ja tundeid. 
Veelgi enam - piltjaspis aitab Sul mõista ka kõigi nende allasurutud emotsioonide taga peituvat elulist õppetundi. 

Sodaliit on tugev tervendaja, eriti kõigis valdkondades, mis on seotud emotsioonidega. Samuti on tast abi stessist, hirmudest või negatiivsetest hoiakutest tingitud haiguste korral.
Sodaliiti seostatakse kõige sagedamini vaimsete võimetega - näiteks selgeltnägemisega. Sodaliidi peos hoidmine aitab vaigista meelt ja lõdvestada füüsilist keha. Ta on ka väga hea kaaslane meditatsioonide ajal.
Sodaliit aitab avardada oma kandja vaatenurki. Tal aitab vähendada hirme ning kõrvaldab negatiivsuse inimese aurast. Valged triibud sodaliidis sümboliseerivad valgust, mis aitavad leida märke ja teeviitasid seal, kus näib valitsevat kaos.
Sodaliiti nimetatakse sageli lasuriidi (lapis lazuli) nooremaks vennaks. Tumesinistest kividest on sodaliit nimelt kõige maandavama ja leebema toimega. Ta ei põhjusta tugevaid ja meeliülendavaid tundeid, emotsioone ja aistinguid nagu seda võib teha lasuriit. Ta on justkui ustav uksehoidja, kes kaitseb inimest liialt võimsate kogemuste eest nii kaua, kuni meele puhastamine pole lõpule jõudnud. Ta vahendab ainult seda, milleks inimene täiesti valmis.
Sodaliit valmistab aeglaselt ja rahulikult ette Kolmanda Silma tšakra avanemist ning seetõttu on teda sobilik kasutada siis, kui oleme tõeliselt valmis puhastama oma mõtteid, olema ausad oma hoiakute ja eelarvamuste osas ning vabanema oma allasurutud negatiivsusest. 
Kivi aitab ühendada intuitsiooni loogikaga ning näha enda ümber toimuvat ratsionaalselt. Sobib hästi neile, kes üritavad mistahes teooriat praktikasse rakendada.
Ta on väga hea kaaslane stressirohketel aegadel või siis ülitundlikel perioodidel, kuna ta maandab väga efektiivselt hingeprotsessidest sündivat energiat. Ta sümboliseerib sinist öötaevast, meele tasandumist või kosutavat ööpuhkust millest ärgatakse reipana ja uutest ideedest küllastununa.

 

Ripatsiks hamsad.

Hamsa käsi (Fatima käsi) on ülemaailmselt ülimalt populaarne sümbol.
Tegemist on idamaise amuletiga, mis sümboliseerib Jumala Kätt.
Hamsa ehk Fatima käsi on levinud sümbol nii juutide, kui ka moslemite hulgas. 
Juudi kultuuris nimetatakse sümbolit Hamsa käeks või Miriami käeks.
Moslemid nimetavad seda Fatima käeks või Khamsaks.


Hamsa tähendab heebrea keeles numbrit viis. Sama tähendab ka sõna Khamsa araabia keeles.

Nii Hamsa, kui ka Fatima käsi on võrdselt tuntud samade omaduste poolest, millest peamiseks on kaitsta selle kandjat kurjuse ja negatiivsete võõrmõjude eest. Lisaks sellele usutakse, et Hamsa toob oma oma kandjale õnne, rõõmu, tervist ja saatuse soosingut.
Idamaades kantakse Hamsat siiski eestkätt kaitseks negatiivsete energiate eest, millest levinuimaks on kadedus, ära sõnumine, loitsud ja teiste inimeste halvad soovid.

Hamsa käel on mitmeid erinevaid tõlgendusi lähtuvalt religioonist.
Sõna "hamsa" on tuletatud heebrea keelest ning sümboliseerib viit sõrme käel (number viis on heebrea keeles "hemesh" ja viies täht heebrea tähestikus on "Hey" - üks Jumala pühadest nimedest). "Hemesh" sümboliseerib viit Torahi raamatut.
Juudid nimetavad seda sümbolit Miriami käeks ning see sümboliseerib kandja viit meelt, mis on omavahel ühendatud teenimaks Jumalat.
Araabiamaades  nimetatakse sümbolit "khamesh"-iks. Sunni kultuuris seostatakse Hamsat Islami viie tugisambaga. Islamis sümboliseerib Fatima käsi prohvet Mohammedi tütart.

Hamsal on kaks peamist stiili. Tavaliselt kujutatakse Hamsat kas tavapärase käena, või siis käena, millel on kaks sümmeetrilist pöialt. Viimane stiil on üha enam populaarsust kogumas.

Sageli on Hamsal kujutatud kala või silma. Kala on hea õnne sümbol. Samuti elades vees on kalad immuunsed Kurja Silma mõjutustele. Seetõttu sümboliseerivadki kalad Hamsal tugevust, vastupidavust ja kaitset Kurja Silma eest.
Hamsal kujutatud silm sümboliseerib Kõikenägevat Silma. Miski ei jää selle eest märkamatuks. See silm kannab hoolt Hamsa kandja eest ning kaitseb ja hoiatab teda mistahes negatiivsete võõrmõjude või õnnetuste eest.

Hamsat kantakse traditsiooniliselt amuletina. Suund pole seejuures oluline - seda võib kanda nii suunaga üles, kui ka allapoole. 
Lisaks kandmisele ehte või võtmehoidjana, tatoveeritakse see sümbol kehale ning joonistatakse koduseinale või välisuksele.

 

Kõrvarõngaste kogupikkus 7.5cm.