• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Vask (lihvitud)

14,00 €

Tootekood: A135
Ühik: tk
Laoseis: 1

Lihvitud vask.

Mõõdud ca: 3.5 x 2 x 1.2cm.

Vask on keemiline ühend sümboliga Cu ning aatominumbriga 29. Vaske on tuhandete aastate jooksul kasutatud erinevatel otstarvetel. Vase nimi pärineb ladinakeelsest sõnast cuprium ning tuleneb selle mineraali algsest leiukohast (Cyrus).

Vasel on mitmeid omadusi, mis muudavad ta tänapäeva tsivilisatsiooni jaoks praktiliselt asendamatuks. Tegemist on taimede ja loomade jaoks hädavajaliku mineraaliga. Loomadel leidub seda vereringes, vasepõhistes pigmentides ning mitmete ensüümide kaaskomponendina. Oluline on teada, et suurtes kogustes on vask mürgine!
Kuna tegemist on väga hea elektri ja kuumuse juhiga, on alust arvata, et vask on võimeline mõjutama tugevalt ka inimese uskumussüsteemi ning energeetikat.

Vaske on tuhandeid aastaid peetud vaimse arengu ja taiplikuse kristalliks. Teda on seostatud Hermesega, kes oli omakorda väga kiire taibu ja suure potentsiaaliga jumal. Esmased ajaloolised andmed vase kasutamise kohta pärinevad aga ligi 3900 aastat eKr Iidsest Sumerist ning Egiptuse metallurgiast.

Tänapäeval on suurimad vase leiualad Tšiilis, Jaapanis, Peruus, Austraalias ning Venemaal. Väiksemad leiualad jäävad ka USA ning Mehhiko pinnale.

OMADUSED

Vask on suurepärane energiajuht - alustade elektrist ja kuumusest, lõpetades müstiliste ja peenete energiatega kõrgematelt tasanditelt. Legendide kohaselt on vask võimeline juhtima ja vahendama uskumusi, mõtteid ja sõnumeid erinevate inimeste, kristallide, aurade, teadvuste ja isegi maailmate vahel. Osade allikate kohaselt on vase kaasabil võimalik koondada ja edastada isegi mõtteid ning seda sõltumata kahe osapoole vahelisest vahemaast. Samuti arvatakse, et vask võimendab oma kandja psüühilisi võimeid ja tundlikkust ning aitab saada selgemaid vastuseid. 

Kuna vasel on võime maandada ning edastada väga erineva sagedusega vibratsioone ja toetada tervenemist, hoides erinevad energeetilised kanalid avatuna, ongi seda erinevates traditsioonides ja praktikates kasutatud eestkätt lisaenergia ammutamiseks. Seda nii tervendamisel, kui ka mistahes maagiliste rituaalide puhul.

Vask parandab ka kommunikatsioonivõimet, toetab mälu, aitab kanaldada, toetab puhastamisprotsessi, aitab õppida end väärtustama (tõsta oma vibratsiooni) ning soosib mentaalsest koormast vabanemist.

Vaske on ajaloo vältel kasutatud haavade ning nahahaiguste tervendamisel, samuti ka sisehaiguste, aneemia, vähi, artriidi ja südamehaiguste ravi toetajana. Arvatakse, et vask aitab parandada vereringet, toetab keha puhastumisprotsesse ning tõstab energiataset. 
Vasest võib olla ka seksuaalsute probleemide tervendamisel ning madala libiido tõstmisel. Vask leevendab hästi ka pikaajalist ning kroonilist väsimust.

Vask võib suures koguses osutuda toksiliseks, mistõttu ei ole soovitatav kuulikesi kasutada kristallivee valmistamiseks otsesel meetodil (st panna otse vette).

KELLELE SOBIB?

Vask sobib hästi Sulle, kui tunned end sageli väsinuna või nukrameelsena, soovid parandada oma mälu, kommunikatsiooni ning tõsta enda vibratsiooni.

PÕHITŠAKRA

Juurtšakra ja Sakraaltšakra
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID

Vasevärvi

ELEMENT: Maa

Sarnased tooted