• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Auguga kivi / ripats - Gagaat

6,67 €

Tootekood: X16
Ühik: tk
Laoseis: 6

Auguga kivi / ripats gagaat.

Mõõdud keskmiselt: 3 x 2.2 x 1cm.

Rahvasuu nimetab gagaati nõiamerevaiguks ja mustaks merevaiguks.
Gagaat on tegelikult miljoneid aastaid tagasi kivistunud puu. Värvi tõttu seostatakse seda kõige enam Maaga, orgaanilise päritolu tõttu aga hoopis Akashaga. Sarnaselt merevaigule, laeb hõõrumine elektriliselt ka gagaati. Just salapärase olemuse ja elektriliste omaduste tõttu on gagaati pikalt peetud salapäraseks ja maagiliseks kiviks.

Aegade algusest peale on gagaadist valmistatud kõiksugu erinevaid esemeid - ehteid, amulette, talismane ja rituaalseid elemente. Gagaadile omistati võimsaid maagilisi omadusi juba Vanas-Egiptuses. 17. sajandil sai gagaat tohutult populaarseks Hispaanias, kus tegutses ilmalike ehete tööstus, mille põhitooteks oli gagaadist amulett. Tegemist oli 10. sajandist pärit mauride sümboliga - käsi, millel oli pöial surutud teise ja kolmanda sõrme vahele. Seda amuletti kanti kaitseks kurja silma eest. Eriti sageli varustati selliste "kätega" lapsi.

OMADUSED

Gagaat hoiab oma kandjat košmaaride ja hirmude eest ning veelgi enam - ta annab võimaluse neid hirme ületada, kasvada ning arendada endas julgust. Ta on tumedate ööde ja öiste saladuste kristall. Seetõttu on hea seda öösel padja all hoida.

Maagias on gagaati sadu aastaid kasutatud surnute hingede väljakutsumiseks ja nendega suhtlemiseks. Need, kes surnutega suhelda ei soovi, saavad gagaadilt tuge oma nõrkuste ületamiseks.

Gagaat on seotud Saturniga ning kannab endas tohutult suurt energiapotentsiaali. Tugevate isiksuseomadustega kandjal võib ta aidata säilitada oma potentsiaali. Nõrgemaid turgutab ta aga võitlejaomadusi ja tahtejõudu kasvatama. Samuti neelab ta negatiivsust ja koju paigutatuna kaitseb eluruume. Gagaat on ka hea reisijate amulett.

See müstiline kristall aitab muuhulgas oma sugukarmat ja iidseid traditsioone mõista. Paljude uskumuste kohaselt aitab see kivile mittesarnanev kivi leida kaitset surnud esivanemate poolt. Eriti väekas on gagaat palvehelmeste või käevõruna. Ka tänapäevase nõiasüsteemi ülempreestrinnad kannavad teispoolsusega tugeva ühenduse loomiseks sageli gagaadist ja merevaigust valmistatud kaelakeesid.

Legendide kohaselt pidi pidevalt keha vastas kantav gagaat imema endasse osa kandja hingest. Ehkki sarnast ühendust täheldati ka paljude teiste kividega, peeti gagaati selles osas eriti võimsaks. Seetõttu hoiti ja valvati gagaati väga suure hoolega - valedesse kätesse sattununa oleks ta andnud võimaluse endise kandja hingega manipuleerida.

Pärimuste järgi raviti kunagi gagaadiga podagrat. Tänapäeval leevendatakse sellega migreenihooge, silma- ja kõrvahaiguseid, epilepsiat ning kõnehäireid. 

Gagaat on väga tugev kaitseamulett igas vanuses lastele!

KELLELE SOBIB?

Gagaat on väekas kaitseamulett ning seetõttu sobib imehästi kõigile - eriti just lastele ja neile, kes on pelgliku loomuga või ei saa öösiti hästi magada. Ta on ka hea kaaslane reisijatele ning väga vajalik kaitsja kodus.

PÕHITŠAKRA

Maa- ja juurtšakra

VÄRVIVARIATSIOONID

Musta peegelpinnaga klaasitaoline kivistunud puu.

TUGEVUS: 4 / 10

KOOSTIS: Kivistunud puu

PLANEET: Saturn

ELEMENT: Maa, Akasha

Sarnased tooted