• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Epidoot toorkivi (30x26mm)

15,00 €

Tootekood: F22
Ühik: tk
Laoseis: 1

Epidoot toorkivi / kobar kvartsiga.

Mõõdud: keskmiselt 30x26mm.

 

Epidoodi nimi tuleneb kreekakeelsest sõnast, mis tähendab tõlkes suurendamist. Seda mineraali teatakse sageli ka Pistatsiidi nime all. 
Muide, epidoot on ka roheline osa laialt levinud unakiidist.
Epidooti leiab tegelikult paljudest teistest mineraalidest suletise või ühe koostisosana - sh vesuvianiidist, granaadist, diopsiididest, preniidist, kaltsiidist, albiidist ja kvartsidest.

Epidoot kombineerituna mäekristalliga (epidoot kvarts või ka "unelmate kvarts"), on eriti võimas energiate võimendaja ning vibratsiooni tõstja (mäekristall teadupärast omab teiste kristallide omadusi võimendavat toimet).
Epidoot kvarts sisaldab sageli koos epidoodiga ka imepisikesi ja vaevumärgatavaid aktinoliidi nõelu. 

Epidoodi peamiseks leiukohaks on Mehhiko.

OMADUSED

Epidoot on üks nendest mineraalidest, kes mõjutab erinevaid inimesi väga erineval moel.
See, kuidas epidoot Sind puudutab ning millist mõju ta Sulle avaldab, sõltub mõnevõrra sellest, milline on Sulle omane mõttemuster. Ilmselt tead isegi, et negatiivne tõmbab ligi negatiivset. Keskendudes halvale, saad üksnes "halba" juurde. Just seda epidoot selgelt oma kandjale näitabki. Keskendudes positiivsele ning muutes oma negatiivseid mõttemustreid, saab epidoodist võimas abiline ning soovide võimendaja.

Epidoodil on võrdlemisi haruldane omadus tõsta kõige energiataset, millega ka ta kokku puutub - sh ka elusolendid ning teised mineraalid. Seetõttu on epidoot hea abiline spirituaalsete olenditega suhtlemisel ning nende mõistmisel. Ta toetab spirituaalset kasvu, tõstab vibratsiooni ning nagu eelnevaltki mainitud - aitab vabaneda negatiivsusest (sh negatiivsetest mõtte- ja käitumismustritest). 
Kombineerituna kvartsiga on epidoot eriti võimas ja väekas kaaslane!

Epidoot on hea kaaslane neile, kes on pikka aega olnud masendunud, on kaotanud usu ja lootuse ja/või näevad kõiki klaase nö pooltühjana. Epidooti peetakse lootuse ja optimismi toojaks. Seeläbi aitab ta kaasa ka kõrgema vibratsiooniga mõttemustrite loomisele. Epidoot on populaarne mineraal tervendaja hulgas, kuna tegemist on hea blokeeringute eemaldaja ja energiakehade puhastajaga. Temast on palju abi keha stabiilse ja tasakaaluka energiavoolu taastamisel (tšakrate joondamisel). Epidooti kasutatakse ka stagneerunud energia vabastamiseks ning arvatakse, et temast on palju abi isegi kasvajate arengu peatamisel.

Epidooti peetakse heaks abiliseks külluse manifesteerimisel. Ta näitab Sulle, et mida heldem Sa oled, seda rohkem küllust, heldust ja headust Sa oma ellu ka manifesteerid. See taipamine ja kogemus omakorda aitab Sul kogeda tõeliselt imelisi asju oma elus (muuhulgas suurendada nii oma rahavoolu, kui ka parandada inimsuhteid).

Epidooti peetakse ka "tagasi Emakese Maa juurde" kristalliks. Ta aitab taasluua sideme looduse, selle lihtsuse, reeglipära ning tervendavate omadustega. See muudab ta aga eriti heaks kaaslaseks neile, kes elavad kiire elutempoga linnades.

Epidooti hinnatakse ka füüsilist keha ning tervist toetavate omaduste tõttu. Arvatakse, et ta aitab kehal paremini omastada toitaineid ja mineraale. Lisaks sellele toetab ta immuunsüsteemi ja paranemisprotsesse ning on hea kaaslane neile, kes taastuvad mõnest haigusest. Epidoot suurendab ka isiklikku väge ja puhastab aura. Arvatakse, et ta suudab isegi parandada mälu ning on hea abiline kadunud esemete otsingutel.

Epidooti seostatakse ka kehakaalu alandamiseks. Eeskätt juhul, kui oled kunagi kogenud tõrjutust või eemaletõugatust ning oled need tunded talletanud üleliigse kehakaalu näol.
Epidoot tugeva tervendajana aitab Sul olla teadlikum nii oma tunnete, kui ka toiduvaliku osas. Ta aitab Sul tunda end kergema ja vabamana ning seeläbi mõista ning vabastada minevikust pärit traumad ja talletatud emotsioonid.

KELLELE SOBIB?

Epidoot sobib Sulle, kui soovid muuta oma mõttemustreid, puhastuda vanast ning manifesteerida kõrgema vibratsiooniga muutuseid oma ellu. Samuti on tegemist hea abiliseks haigustest tervenemisel või emotsionaalselt väga raskel ajal.

PÕHITŠAKRA

Eeskätt Südametšakra.
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID

Tumeroheline (samblaroheline).

Sarnased tooted