• Tasuta transport alates 30 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Kõrvarõngad - Hamsa (925 hõbe)

26,10 € 29,00 €

Tootekood: K8995
Ühik: tk
Laoseis: 1

Hõbekõrvarõngad hamsadega.

Kogupikkus: 3.1cm

Hamsa käsi (Fatima käsi) on ülemaailmselt ülimalt populaarne sümbol.
Tegemist on idamaise amuletiga, mis sümboliseerib Jumala Kätt.
Hamsa ehk Fatima käsi on levinud sümbol nii juutide, kui ka moslemite hulgas. 
Juudi kultuuris nimetatakse sümbolit Hamsa käeks või Miriami käeks.
Moslemid nimetavad seda Fatima käeks või Khamsaks.
Hamsa tähendab heebrea keeles numbrit viis. Sama tähendab ka sõna Khamsa araabia keeles.

Nii Hamsa, kui ka Fatima käsi on võrdselt tuntud samade omaduste poolest, millest peamiseks on kaitsta selle kandjat kurjuse ja negatiivsete võõrmõjude eest. Lisaks sellele usutakse, et Hamsa toob oma oma kandjale õnne, rõõmu, tervist ja saatuse soosingut.
Idamaades kantakse Hamsat siiski eestkätt kaitseks negatiivsete energiate eest, millest levinuimaks on kadedus, ära sõnumine, loitsud ja teiste inimeste halvad soovid.

TÄHENDUS

Hamsa käel on mitmeid erinevaid tõlgendusi lähtuvalt religioonist.
Sõna "hamsa" on tuletatud heebrea keelest ning sümboliseerib viit sõrme käel (number viis on heebrea keeles "hemesh" ja viies täht heebrea tähestikus on "Hey" - üks Jumala pühadest nimedest). "Hemesh" sümboliseerib viit Torahi raamatut.
Juudid nimetavad seda sümbolit Miriami käeks ning see sümboliseerib kandja viit meelt, mis on omavahel ühendatud teenimaks Jumalat.
Araabiamaades  nimetatakse sümbolit "khamesh"-iks. Sunni kultuuris seostatakse Hamsat Islami viie tugisambaga. Islamis sümboliseerib Fatima käsi prohvet Mohammedi tütart.

VARIATSIOONID

Hamsal on kaks peamist stiili. Tavaliselt kujutatakse Hamsat kas tavapärase käena, või siis käena, millel on kaks sümmeetrilist pöialt. Viimane stiil on üha enam populaarsust kogumas.

Sageli on Hamsal kujutatud kala või silma. Kala on hea õnne sümbol. Samuti elades vees on kalad immuunsed Kurja Silma mõjutustele. Seetõttu sümboliseerivadki kalad Hamsal tugevust, vastupidavust ja kaitset Kurja Silma eest.
Hamsal kujutatud silm sümboliseerib Kõikenägevat Silma. Miski ei jää selle eest märkamatuks. See silm kannab hoolt Hamsa kandja eest ning kaitseb ja hoiatab teda mistahes negatiivsete võõrmõjude või õnnetuste eest.

KASUTAMINE

Hamsat kantakse traditsiooniliselt amuletina. Suund pole seejuures oluline - seda võib kanda nii suunaga üles, kui ka allapoole. 
Sageli tatoveeritakse see sümbol kehale ning joonistatakse koduseinale või välisuksele.

Sarnased tooted