• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Ripats - Ammoniit (tervik)

11,00 €

Tootekood: K3087
Laoseis: 8

Ripats terviku ammoniidiga.

Mõõdud keskmiselt (suurus varieerub pisut) 3.4 x 2.9cm + riputusaas.

Ammoniidid on molluskid, kes teadlaste arvates surid välja koos dinosaurustega. Need Fibonacci jada meenutava struktuuriga elukad elasid maailma ookeanides ning nüüd leidub neid fossiilidena süvavete riffides ja kaljudes. Omal ajal tegid ammoniidid läbi kiire ja hüppelise arengu ning tänu sellele on tänapäeval võimalik just tänu nende kivististele määrata paljude veealuste rahnude ja moodustiste vanust.

Kusjuures mitmed allikad väidavad, et Kreeka esimestel Olümpiamängudel kasutati just ammoniite algsetel kettaheite võistlustel. Indias seostati aga ammoniite jumal Vishnuga ning lähtuvalt sellest kasutati ka mitmetes temaga seotud tseremooniates ja rituaalides. Tänapäeval kogutakse ammoniite valdavalt Nepaalis asuvast Gandaki jõest, kus neid kivistisi tuntakse kui "shaligram shila"-sid (jumal Vishnuga seoses). 

Nimetus "ammoniit" on aga tuletatud Egiptuse jumalast Ammon, kes võttis maal käies oina kuju. Ammoniit meenutabki teatud mõttes oma struktuurilt oina sarve ehitust.OMADUSED

Ammoniit on tegelikult palju enamat, kui lihtsalt fossiil. Ammoniit aktiveerib oma kandja metafüüsilised võimed ja sisemise seiklus- ja avastushimu. Eriti tugevat mõju avaldab ta Kolmanda Silma tšakrale asetatuna. Ta sümboliseerib täisringi - päris esimest korda oma tõelise koha ja olemuse teadvustamist.

Ammoniiti on kodeeritud hingeteed ning ta on suurepäraseks toeks taassünnil ja transformatsioonil.

See kivi viib oma kandja sügavale enda sisemusse ja terviklikkusesse. Ta aktiveerib sisemise väe ja spirituaalse tahte. Samuti muundab ta negatiivse energia kergelt ja vabalt voolavaks positiivseks energiavooluks. Ta on võimas karma puhastaja ning kolmandale silmale asetatuna puhastab ja vabastab ta ka vaimsetest sõltuvustest ning eelmiste elude lepingutest.

Psühholoogiliselt stimuleerib ammoniit ellujäämisinstinkte ning teadmist, et kõike on võimalik järjekindluse ja julgusega saavutada.

Füüsiliselt soodustab ammoniit kõike, mis vajab struktuuri ja selgust. Ta leevendab sünnitraumasid ning takistusi energiavoolus. Ta on ideaalne tervenduskivi.

Feng Shui meistrid kutsuvad ammoniiti seitset värvi küllusekiviks. Usutakse, et ta stimuleerib eluenergia voolu läbi kogu keha tšakrasüsteemi. Ta on üdini edukate kivi ning seetõttu soovitatakse vähemalt üht sellist iga kodu küllusenurgas hoida. Usutakse, et ta toob oma omanikule rikkust, jõukust, vitaalsust ja õnne. Kontori- või äriruumides loob ta eduka ärikeskkonna ning soodustab süsteemi ja struktuuri loomist . Kehal kantuna annab ta oma kandjale karisma ja sensuaalse ilu.

Ammoniidist on abi üleüldise heaolu, pikaealisuse ja rakkude uuenemise soodustamiseks ning samuti ka depressiooni leevendamiseks. Ta äratab Kundalini energia ning rakumälu. Ta stabiliseerib pulssi ning aitab leevendada seedeprobleeme. Samuti toetab ammoniit keskkõrva, kopse ja liigeseid.


KELLELE SOBIB?

Külluse, edu ja õnne kristallina on ammoniidil kindlasti oma koht igas kodus. Eriti hästi sobib see kristall kõigile, kes vajavad oma ellu struktuuri ja korda või töötavad sellises ärilises valdkonnas, kus selline mõtte- ja teguviis kasuks tuleb. 

Samuti on tegemist hea kaaslasega kõigile, kelle meeleolu on pigem negatiivne ning energiast jääb puudu.

PÕHITŠAKRA

Kolmas Silm, seotud ka Kurgutšakra ja Päikesepõimikuga.

VÄRVIVARIATSIOONID

Läbipaistmatu pruunikas-oranzikas struktuurne kristall.

TUGEVUS: 8 / 10

PLANEET: Merkuur

ELEMENT: Õhk

Sarnased tooted