• Tasuta transport alates 35 eurost
  • 14 päevane tagastusõigus
  • Naturaalsed poolvääriskivid

Valge korall (65x36x18mm)

9,00 €

Tootekood: C161
Ühik: tk
Laoseis: 5

Murtud valge koralli tükk.

Suurus ja kuju varieeruvad, aga keskmiselt 65x36x18mm.

 

Valge korall on oma olemuselt mereelukate transformeerunud kestade mass, koosnedes peamiselt aragoniidist.
Kõige enam leidub valget koralli hetkel Ameerika, Austraalia ja Brasiilia lähistelt meresügavustest. Kuna valge koralli varud on vähenemas, on osades riikides selle merest välja toomine ning eksportimine keelatud. Lihvitud kujul ning ehetes on valge korall võrdlemisi haruldane ning hinnaline.

Valget koralli ning tema metafüüsikalisi omadusi on hinnatud väga pika aja vältel. Näiteks iidses Kreekas kasutati valget koralli ohtralt õnne ja igavest noorust (elu) soosivate amulettide valmistamisel. Nimelt arvati, et valgel korallil on võime hoida ning kaitsta oma kandjat ebaõnne, õnnetuste ja haiguste eest.

OMADUSED

Valget koralli peetakse pere ja romantiliste suhete toetajaks. Seetõttu on ta hea kaaslane armunutele ning neile, kelle suhe vajab turgutust. Teda on hea hoida ka kodus - tegemist on nimelt stabiilse pereelu toetajaga.

Valget koralli on kasutatud iidsetest aegadest ka rändurite kaitseamulettide valmistamisel. Ta aitab hinnata riske, vältida eluohtlikke seikluseid ning pärimuste ja legendide kohaselt kaitseb ka ohtude eest - seda siis nii pahatahtlike inimeste, kui ka õnnetuste ja looduskatastroofides viga saamise eest.

Valge korall on hea kaaslane ka lastele - seda eestkätt oma kaitsvate omaduste tõttu. Arvatakse, et ta kaitseb lapsi välgu, uppumise ning teiste inimeste pahatahtlikkuse eest.

Valge korall soosib loovust, turgutab kujutlusvõimet ning aitab olla tänulikum ja mõistvam. Samuti muudab ta oma kandja tagasihoidlikumaks ning heas mõttes alandlikumaks. Ta aitab leida ühendust oma sisemise tarkusega ning seda arukalt kasutada. Valge korall aitab toime tulla hirmude, hulljuhulguse, depressiooni, suitsiidsete ja ennasthävitavate mõtetega ning aitab igas olukorras olla vapper ning käituda targalt.

Valge korall soosib selget ning avatud kommunikatsiooni ning turgutab enesehinnangut. Ta aitab sirge seljaga läbi minna mistahes elulistest olukordadest. Valge korall toetab ka enesekindlamaks ning sihikindlamaks kasvamist.

Arvatakse, et korall soosib ka edu ning küllust. Samuti arvatakse iidsete pärimuste kohaselt, et see mineraal aitab oma kandjat kaitsta muuhulgas loitsude ja ärasõnumise eest. Valget koralli peetakse ka aura tervendajaks.

Valge korall toetab seedimist, aitab leevendada soolestiku spasme, vabaneda sapikividest, eemaldada organismist toksiine ning soodustab paremat ja rahulikumat und. Teadlased on leidnud, et valge korall sisaldab hormoone, mis omavad tugevat positiivset toimet inimekehale. Näiteks põletatud koralli tuhk aitab haavadel kiiremini paraneda. Purustatud korall aga lahustatuna vees toimib efektiivselt valuvaigistina - eriti just soolestiku, kõhu ja põrna vaevuste korral.
Valget koralli soovitatakse enda lähedal hoida ka kopsuhaiguste korral.

KELLELE SOBIB?

Kaitseamuletina hea kaaslane ränduritele ja ka väikestele lastele. Samuti on ta suurepärane stabiilse, armastava ja toetava koduse õhkkonna looja.

PÕHITŠAKRA
Valget koralli seostatakse nii kõritšakra, kui ka juurtšakraga.
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID
Valge, vahel ka kergelt kollaka või hallika alatooniga. Hinnalisemaks peetakse säravvalget koralli.

ELEMENT: Vesi

PLANEET: Neptuun

Sarnased tooted