Ripats - Kolmainsuse elupuu (kuldne)

Tootekood: K3203 Ühik: tk Laoseis:0

Ripats - Kolmainsuse sõlmedest elupuu kuldne

Diameeter 32mm.

Kolmainsuse sõlm (trinity)

Kolmainsust või kolmainsuse sõlme liigitatakse sageli keldi sõlmede alla. Siiski on nendel sümbolitel mõningane fundamentaalne erinevus. Kolmainsusel on alati kolm selgelt eristuvat tippu. Kolme peetakse mitmetes kultuurides väga väekaks ja tähendusrikkaks numbriks, seetõttu tõlgendatakse seda tihti kaitsva sümbolina või märgina lubadusest. Sarnaseid kolmnurkseid kombinatisoone kasutati keldi, germaani ja teistes põhjamaisetes paganlikes kultuurides. Samuti leiab kolmainsust palju kasutust kristlikus sümboloogias, kus tähistab see püha kolmainsust – Isa, Poega ja Püha Vaimu.  

Kolmainsuse sõlmed on kõige sagedamini kasutusel sarnastes ehetes nagu eelnevadki keldi sümbolid. Neid võib kohata eeskätt kultuuriruumist inspireeritud, religioossetes ja maagilistes ehetes ning talismanides. Kuna kolmainsuse sõlmed sümboliseerivad kõige sagedamini armastust, austust ja kaitset, siis kasutatakse seda tihti koos Claddaghi ja teiste abielu sümboliseerivate märkidega. Kui tegemist on kaasaegse või sümboolse ehtega, on kandjal võimalik endal leida kõnekaim tähendus kolmainsuse tippudele.

Elupuu

Sõltumata sellest, et elupuud kasutatakse mitmetes erinevates kultuuriruumides, on selle tähendus võrdlemisi sarnane ning ta sümboliseerib eeskätt ühendust kolme maailma vahel – taevas, maa ja allilm. Kristlaste jaoks tähendab see Eedeni keskel kasvavat puud. Norra kultuuris käsitletakse elupuud, kui Yggdrasili. Maiade jaoks oli tegemist Yaxche-ga (kodu nende jumalale). Egiptlastele oli elupuu püha ning ühendas omavahel elu ja surma.

Puud on harjunud elu ja surma tsükliga ning teevad selle igal sügisel ja kevadel läbi. Puid on peetud mitmete müstiliste olendite, jumaluste ja haldjate kodudeks (Sumeris Dammuzi ja Hindudel Brahman). Puudel on elu andvad omadused ning nad kannavad vilju. Lisaks religioossetele käsitlustele, tõlgendatakse elupuu sümbolit ka hetkes – siin  ja praegu – viibimisega. See on ka pere sümbol – oksad sümboliseerivad kasvavat pere ning näitavad ilmekalt seda, kuidas kõik on alati omavahel ühendatud.