Borniit toorkivi ehk paabulinnu vask

Tootekood: K1421 Ühik: tk Laoseis:0

Borniit toorkivi ehk paabulinnu vask.

Mõõdud: ca 3.5-4cm x 3 x 2cm.

Borniit on üks vase erimitest.
Maapõues on ka borniit (sarnaselt teistele vask-sulfiididele) pronksi värvi, kuid järsul kokkupuutel õhuga omandab metaljas läige lillaka alatooni.
Just sellest värvimuutusest on ajendatud ka borniidi rahvakeelne nimetus - paabulinnu vask.
Borniit on väga sarnane kalkopüriidile (samuti vask-sulfiid), kuid sellegipoolest on tegemist kahe väga erinevate omadustega mineraaliga.

OMADUSED

Borniiti peetakse õnne ja rõõmu kristalliks. Ta aitab mõista, kogeda ja vastu võtta kõik elus toimuva täpselt nii nagu see parasjagu on - ilma midagi alla surumata või millegi vastu võitlemata. Ta aitab ka püsida hetkes ning leida rõõmu väikestest ning lihtsatest asjadest.

Samuti soosib borniit mõistmist, et mitte miski elus ei ole halvasti ning kõik on täpselt nii nagu vaja (nii elus, kui sinu enda juures). Absoluutselt kõik on eesmärgipärane. 
Lisaks sellele aitab borniit eristada vajalikku ebavajalikust ning seada prioriteete. 

Borniiti peetakse väekaks tervendajaks. Ta aitab joondada kogu tšakrasüsteemi kõnealuse tšakraga. Ka ühele kindlale tšakrale asetatuna mõjutab ta kogu ülejäänud süsteemi.

Borniit on transformatsiooni kristall. Ta aitab negatiivset energiat muundada ning asendada seisev ja madala vibratsiooniga energia tugeva, positiivse ning kõrgemat hüvangut teeniva energiaga. Borniidil on unikaalne võime laadida nii seda ala, kuhu see asetatakse, kui ka selle ümbrust. 

Emotsionaalsel tasandil on borniit väga hea tasakaalustaja. Ta on ka taassünni kristall. Lisaks sellele aitab borniit ühendada emotsioone ning intellekti. Ta aitab eemaldada illusiooni eraldatusest (nii kõrgematest jõududest, kui ka teistest inimestest). Ta toetab ka aegunud mõttemustrite märkamist, eemaldamist ning asendamist.

Asendatuna päikesepõimiku ja südame vahele, toetab borniit adrenaliini tootmist. Temast on palju abi ka kaltsiumipuuduse korral ning artriidi ravimisel.

Borniiti on eriti hea kasutada koos kvartsiliste kristallidega.

KELLELE SOBIB?

Borniit sobib hästi neile, kes tunnevad, et vajavad oma ellu uuendusi, muutuseid, arengut ja kasvu. Borniit on samuti hea kaaslane neile, kes vajaksid oma ellu rohkem kergust, rõõmu ja õnne.

PÕHITŠAKRA
Kogu tšakrasüsteem.
(Tšakratest saad lähemalt lugeda siit!)

VÄRVIVARIATSIOONID
Vikerkaarevärvilise metalse läikega.